Uz kuģa “Saratov” vairs nebija jāslēpjas. 1919. gada 28. jūnijā Liepājā Kārļa Ulmaņa vadītā Latvijas Pagaidu valdība sasauca oficiālu sēdi pēc divarpus mēnešu pārtraukuma – dienu pēc nokāpšanas krastā un divas dienas pēc Andrieva Niedras valdības demisijas. Sēdē valdība pateicās sabiedrotajiem, kā arī Igaunijai un Lietuvai par “stipru atbalstu”. Tas bija mazs, protokolā fiksēts brīdis, bet pēc Cēsu kaujām valsts vara atkal sēdēja pie galda, nevis uz reida kuģa.
Pēc 1919. gada 16. aprīļa Liepājas puča Ulmaņa valdība bija piespiesta patverties pie sabiedroto misijām un uz “Saratov”, kamēr vācu atbalstītā Niedras valdība mēģināja pārņemt varu. Cēsu kauju iznākums jūnija beigās šo konstrukciju salauza – Pagaidu valdības atgriešanās Liepājā atjaunoja Latvijas likumīgās izpildvaras darbu pirms došanās uz Rīgu.
Saistītie notikumi
- 1935Rīgā sākās Latvijas sūtņu II konference, kas norisinājās no 28. jūnija līdz 3. jūlijam Vilhelma Muntera vadībā.
- 194128. jūnijā Bauskā ienāca Vācijas karaspēks, un padomju okupācijas režīmu pilsētā nomainīja vācu okupācija.
- 1941Gorohovecas nometnē 28. jūnijā apcietināja Latvijas armijas artilērijas virsnieku Žani Jomertu, kuru vēlāk ieslodzīja Noriļskas soda nometnēs.